Pogrzeb katolicki jest ostatnim towarzyszeniem naszym parafianom w drodze do wieczności. Po odejściu bliskiej nam osoby prosimy, aby zgłoszenia pogrzebu dokonać w kancelarii parafialnej. W naszej Parafii zgłoszenia pogrzebów przyjmujemy o każdej porze dnia. Pochówki są możliwe zarówno na naszym cmentarzu parafialnym jak i na cmentarzu komunalnym, jest to decyzja, która należy do rodziny zmarłego.

 

 

Dokumenty potrzebne do Pogrzebu Katolickiego:

 

  • Akt Zgonu z USC

 

  • Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych (Spowiedzi, Komunii Św.) wydane przez duszpasterza lub kapelana szpitala – jeśli sakramenty zostały udzielone przed śmiercią lub w trakcie choroby

 

  • W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

 

 

 

W czasie przygotowania do pogrzebu zachęca się rodzinę zmarłej osoby do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania (spowiedź), a w czasie Eucharystii przyjęcie komunii świętej w intencji zmarłego.

 

W przypadku gdy pogrzeb odbywa się na cmentarzu komunalnym, najpierw w godzinach przedpołudniowych odprawiana jest Eucharystia za osobę zmarłą, a następnie ksiądz przyjeżdża na ceremonię pochówku na cmentarz komunalny na określoną godzinę.

 

Natomiast jeśli pogrzeb odbywa się na cmentarzu parafialnym, wówczas Eucharystia jest połączona z ceremonią pochówku.