X Niedziela zwykła – 10.06.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w dniu, w którym świętujemy uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy dzisiaj pamiętać o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić o Boże błogosławieństwo dla każdego z nas. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową i prymicyjną o godz. 12.15, którą odprawi ks. neoprezbiter M. Krzyżanowski oraz na teatrzyk dziecięcy o św. Rochu, a także na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy około godz. 13.45. Dzięki wielkoduszności parafian zapraszamy na wspólny obiad, występy scholi dziecięcej, zespołu „Jodełki” oraz tria akordeonowego „pod batutą” E. Bajona. Na obiad przygotowano wojskową grochówkę, parafialne pierogi i inne żagańskie przysmaki. Zachęcamy, by w domach nie szykować obiadu, tylko świętować wspólnie „Na Górce”.)

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z katechetami z okazji zakończenia roku szkolnego.

 

 1. W sobotę – w rocznicę święceń biskupich pamiętajmy o ks. bpie T. Lityńskim.

 

 1. W sobotę – Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rokitnie, w którym będzie uczestniczyła z ks. Pawłem grupa z naszej parafii.

 

 1. W Niedzielę wraz z parafią Wniebowzięcia zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna z okazji odpustu Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki Naszej Diecezji. Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu Tesco. Zapisy w zakrystii.

 

 1. We wtorek – 19 czerwca – po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. W związku z końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz wychowawców do udziału we Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym w czwartek 21 czerwca o godz. 18.00. Będzie to również zakończenie roku formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież z III klas gimnazjum zapraszamy tego samego dnia o godz. 14.30. Dzieci ze szkoły w Kolonii Laski zapraszamy na Mszę św. 22 czerwca – w piątek o godz. 8.00 w miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem.

 

 1. Od dzisiaj można na parafialnej stronie internetowej zgłaszać się do udziału w I Parafialnym Biegu do Pustego Grobu – szczegóły na stronie internetowej.

 

 1. Dzisiaj ofiara do puszek na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu. Zwłaszcza chcielibyśmy podziękować za dekoracje i posprzątanie w kościele, za przygotowanie posiłku, upieczenie ciast, troskę o piękno terenu przed Domem Katechetycznym i całą logistykę organizacji odpustu.

 

 1. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: śp. Katarzyna Zomer. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz