XIII Niedziela zwykła 26.06.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Decyzją Ks. Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego ks. Jędrzej Polak, po 4 latach pięknej obecności w naszej wspólnocie, po wakacjach zostanie przeniesiony do parafii p.w. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Żegnając ks. Jędrzeja w niedzielę 21 sierpnia będziemy mogli podziękować za Jego owocną posługę kapłańską w naszej parafii. W niedzielę 28 sierpnia powitamy pośród nas nowego duszpasterza ks. Waldemara Kostrzewskiego, który pochodzi z Kożuchowa.

 

 1. W środę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, która przypomina nam o roli papieża w życiu Kościoła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W środę obchodzi swoje imieniny ks. Paweł. Zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji drogiego Solenizanta.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30. Przed nabożeństwem członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiarę do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek – ks. Proboszcz i ks. Paweł i w sobotę – ks. Jędrzej

 

 1. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę o godz. 17.30.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji – od jutra – w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane w niedziele i w uroczystości.

 

 1. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu będą nie czynne.

 

 1. W ostatnich dniach został naprawiony fragment poważnie uszkodzonego dachu kościoła parafialnego, przez który dostawała się woda do wnętrza świątyni. Dziękujemy parafianom, którzy pomagali w naprawie.

 

 1. Po 5 lipca pragniemy rozpocząć prace nad wymianą betonowej powierzchni placu przed kościołem na granitową kostkę, co wiązać się będzie z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość i ostrożność. Inwestycja ta jest możliwa dzięki wielkoduszności jednego z naszych parafian.

 

 1. W Kolonii Laski zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych. Wykonano: odprowadzenie wód deszczowych, zamontowano 4 wietrzniki oraz komin wentylacyjny, usunięto gniazdo szerszeni ze strychu. Następny etap prac przewidziany jest w lipcu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym parafianom za troskę o naszą kaplicę.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Józef Pulikowski oraz Krystyna Kobza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz