XV Niedziela zwykła 10.07.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

  1. W poniedziałek Kościół powszechny czci św. Benedykta – założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Tego dnia zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych oraz rodziny krajów europejskich.

 

  1. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane w niedziele i w uroczystości.

 

  1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

 

  1. W związku z wymianą nawierzchni placu przed kościołem prosimy o ostrożność i wyrozumiałość wobec utrudnień.

 

  1. Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca, grupy młodzieży z całego świata odwiedzą polskie diecezje. Spotkanie gości naszej diecezji odbędzie się 23 lipca przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie w godzinach od 16.00 do ok. 23.00 pod hasłem Lubuskie Uwielbienie. W programie m.in. wielojęzyczna Msza św., koncert z modlitwą uwielbienia i wieczór świadectw.

 

  1. Dnia 12 lipca, we wtorek, zapraszamy na krótką pielgrzymkę rowerową do maryjnej kapliczki w lesie. Na miejscu wspólnie odśpiewamy Litanię oraz odprawimy Mszę św. ku czci NMP. Wyjazd o 17.30 sprzed kościoła.

 

  1. Rozpoczął się czas wakacji. W czasie wakacji, gdziekolwiek się udamy na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Wiele dzieci i młodzieży udaje się na kolonie letnie, obozy harcerskie i zgrupowania dla sportowców. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w pisemne prośby do dyrekcji i wychowawców, o umożliwienie uczniom uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i doprowadzenie uczniów do kościoła.

 

  1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

 

  1. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających w tych dniach z urlopu.

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz