XXII Niedziela zwykła 28.08.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 1. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w zgromadzeniu przyborów szkolnych dla dzieci. W ostatnią Niedzielę zebraliśmy na ten cel 1430 zł. Jednocześnie informujemy, że przybory szkolne będą rozprowadzane w środę między 00 a 13.00 oraz w czwartek od 16.00 do 18.00 w pomieszczeniach Caritas. Prosimy, by po odbiór zakupionych przyborów zgłaszały się osoby dorosłe.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz wychowawców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września – w czwartek – o godz. 8.00 do kościoła parafialnego oraz do kaplicy w Kolonii Laski także o godz. 8.00. Początek nowego roku szkolnego to ważny moment w życiu naszej społeczności, dlatego zachęcamy do powierzenia Bogu naszych tegorocznych szkolnych trosk i pragnień. Prosimy rodziców, by zatroszczyli się o obecność swoich dzieci w tych modlitewnych spotkaniach. Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 1 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe z tej okazji pół godziny przed Mszą św. W czwartek i piątek od godz. 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z sakramentu pojednania z okazji początku roku szkolnego.
 1. Po Mszy św. wieczornej w czwartek zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.
 1. Przypominamy, że w pierwsze piątki, w Roku Miłosierdzia, pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 1. Odwiedziny chorych – w piątek (ks. Jarosław) i w sobotę (ks. Jędrzej i ks. Paweł).
 1. Od najbliższego piątku – 2 września – wracamy w kościele parafialnym oraz w kaplicach filialnych do przedwakacyjnego porządku liturgicznego. Oznacza to, że w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy też do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. (Poniedziałkowa adoracja odbywać się będzie w ciszy. We wtorek będziemy wsłuchiwać się w lekturę Listów św. Pawła do Koryntian. W środę modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Litanią do Krwi Chrystusa modlimy się o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia). W dni powszednie w Kolonii Laski Msza św. będzie odprawiana jak dotychczas w środę, a w Starym Żaganiu w czwartek.
 1. Od 5 września wznawia swoją działalność świetlica Caritas przy naszej parafii. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych od godz. 14.00 do 17.00.
 1. 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się szczególnie w intencji pokoju oraz za wszystkie ofiary wojny – zwłaszcza z naszych rodzin.
 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę o piękno naszej świątyni.
 1. Życzymy wszystkim na początek roku szkolnego darów Ducha Świętego.
 1. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do Pana: śp.: Daniela Sadowska i Roman Borowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz