XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Zbliża się miesiąc październik, kiedy modlimy się szczególnie gorliwie różańcem. Chcielibyśmy przy tej okazji zachęcić i zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do naszej wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 zainaugurują swoje przygotowanie kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pragniemy przypomnieć, że również dorośli, którzy tego sakramentu dotychczas nie przyjęli, mogą to uczynić na drodze indywidualnego przygotowania.

 

 1. Zapraszamy rodziców dzieci przegotowujących się w naszej parafii do I Komunii i Spowiedzi św. na I spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 25.09, rozpoczniemy wspólna Mszą św. o godz. 18.00. Spotkanie rodziców dzieci z Kolonii Laski w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 16.30

 

 1. We wtorek 20 września papież Franciszek ogłosił „Dzień Modlitw w intencji pokoju”. Prosimy o włączenie się w tę papieską inicjatywę przez indywidualną modlitwę i udział we wtorkowej adoracji przed Mszą św.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza biblijna Jędrzeja w ramach kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 1. W środę święto Mateusza Ewangelisty. Niech to będzie okazja do przeczytania w domu przynajmniej jednego rozdziału Ewangelii św. Mateusza.

 

 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta Matki Bożej Różańcowej do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie w Niedzielę 02.10.2015 r. Wyjazd o godz. 7.00. O zapisy prosimy w zakrystii.

 

 1. W następną Niedzielę swoją diecezjalną pielgrzymkę do Rokitna będą przeżywali nauczyciele i wychowawcy.

 

 1. Dzisiejsza zbiórka po Mszy św. do puszek przeznaczona jest – zgodnie z prośbą ks. bpa Tadeusza Lityńskiego – na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze przeprowadzona będzie w przyszłą Niedzielę.

 

 1. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy w ostatnią Niedzielę na wymianę instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej ofiarowali 2500 zł. Indywidualnie złożono jeszcze ofiary w wysokości kolejnych 2000 zł., co sprawia, że inwestycję mamy finansowo zabezpieczoną i czekamy tylko na właściwe pozwolenia.

 

 1. Od tego tygodnia cieszymy się nową nawierzchnią przy Domu Katechetycznym, która została ułożona z płyt antypoślizgowych dzięki pomocy naszych parafian.

 

 1. Dziękujemy z serca za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za bardzo dużą pomoc w malowaniu i sprzątaniu pomieszczeń Domu Katechetycznego, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Zbigniew Samulski i Włodzimierz Dzimiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!    

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz