XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Iraku. Ofiara złożona do puszek zostanie przeznaczona na pomoc „Kościołom w Potrzebie”.

 

 1. Dziękując raz jeszcze członkom dotychczasowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Radom Kościołów Filialnych, którzy troszczyli się o dobro naszej wspólnoty, pragniemy ogłosić, że pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej odbędzie się 25 listopada w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Spotkanie Rady Kościoła w Kolonii Laski – 16 listopada w środę o godz. 17.00, w Starym Żaganiu – 17 listopada w czwartek o godz. 17.00. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że podstawowym celem Rad Kościelnych jest odpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego. Kadencja Rady w dzisiaj ogłoszonym jej nowym składzie – trwa trzy lata. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich wybranych.

 

 1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Ofiara z tej Niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału we Wspólnocie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera nasze Seminarium.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w Niedzielę 20 listopada o godz. 19.00. Tego samego dnia zapraszamy także młodzież z 3 kl. gimnazjum na spotkanie formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania.

 

 1. W poniedziałek, 21 listopada, po Mszy św. wieczornej we wspomnienie Ofiarowania NMP zapraszamy na spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.

 

 1. Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – chór „Magnificat” zaprasza na Mszę św. wieczorną 22 listopada w przyszły wtorek. Po Eucharystii odbędzie uroczyste spotkanie chóru na starej plebanii.

 

 1. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. spotkają się 23 listopada w środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Przypominamy, że od 27 listopada do 03 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie parafialnej.

 

 1. Pragniemy 4 grudnia w Niedzielę zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii w Goerlitz w Niemczech, do kaplicy Bożego Grobu – na wzór której wybudowano Grób Pański na naszej „Górce”. W trakcie pielgrzymki przewidujemy zwiedzanie kościołów, starego miasta i uczestnictwo w jarmarku adwentowym. Informacje i zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególnie dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim pięknej i błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności; śp. Helena Ptasińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz