Niedziela Chrystusa Króla – 20.11.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Przez ostanie dni przygotowywaliśmy się nowenną do aktu oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi, które odmówimy przed błogosławieństwem. Dzisiaj przypada także święto patronalne WSD w Paradyżu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału we Wspólnocie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera nasze Seminarium.

 

 1. Uroczystością Chrystusa Króla kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ogłoszony 8 grudnia 2015 r. przez papieża Franciszka.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 27.11, zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z Gr. Młodszej (2 kl. gim.) na spotkanie formacyjne. Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, we wspomnienie Ofiarowania NMP – spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.

 

 1. Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – chór „Magnificat” zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii – uroczyste spotkanie chóru. Przy tej okazji dziękujemy Panu E. Bajonowi oraz całemu chórowi za całoroczny wysiłek, który upiększa naszą liturgię.

 

 1. We wtorek także po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna ks. Jędrzeja: „Weź do ręki Słowo!”

 

 1. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. spotkają się w środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Pierwsze posiedzenie nowej Rady Parafialnej odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania wraz z Maryją na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego czuwania niech będzie udział we Mszach św. roratnich, które będziemy odprawiać każdego dnia o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z roratnimi lampionami na Mszę św. w środy i piątki o godz. 18.00.

 

 1. Nasze duchowe przygotowanie do świąt – rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy grudnia (10 grudnia – kościoły filialne), poprowadzi w tym roku ks. Ashenafi z Etiopii, ze Zgromadzenia MB Pocieszenia. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych zaczniemy 5 grudnia. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

 

 1. Przypominamy, że od 27 listopada do 03 grudnia – odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczniemy w Niedzielę od wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie parafialnej.

 

 1. Od przyszłej niedziel parafialny Caritas będzie rozprowadzał opłatki i świece na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze na rok 2017.

 

 1. 4 grudnia w Niedzielę organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii w Goerlitz w Niemczech, do kaplicy Bożego Grobu – na wzór której wybudowano Grób Pański na naszej „Górce”. W trakcie pielgrzymki przewidujemy zwiedzanie kościołów, starego miasta i uczestnictwo w jarmarku adwentowym. Informacje i zapisy w zakrystii.

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególnie dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Grzegorz Szewczyk, Stefania Przedwojska i Jan Kończyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz