I Niedziela Adwentu – 27.11.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem adwentowego czuwania niech będzie udział we Mszach św. roratnich, które celebrujemy każdego dnia o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z roratnimi lampionami na Mszę św. w środy i piątki o godz. 18.00. Roraty w kościołach filialnych – w środy i czwartki o godz. 16.30.
 3. Duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia – rekolekcje adwentowe – poprowadzi od 11 do 14 grudnia ks. Ashenafi ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia z Etiopii .
 4. Od poniedziałku rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Pod. nr 4 w Kolonii Laski, a od 5 grudnia dla uczniów Szkoły Pod. nr 7. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia naszych rekolekcji.
 5. W piątek zainaugurowała swoją pracę w naszej wspólnocie nowa Rada Parafialna. Wszystkim jej członkom oraz nowym radom kościołów filialnych dziękujemy za podjęcie odpowiedzialności i troski o parafię.
 6. Dzisiaj od Mszy św. o godz. 18.00 – rozpoczną się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Szczegółowy program – w gablocie parafialnej.
 7. Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe, dziękujemy za modlitewną pamięć o naszych zmarłych i za ofiary złożone w tej intencji. Od poniedziałku powracamy do praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30.
 8. W środę – święto Andrzeja Apostoła – modlimy się w intencji Kościoła powszechnego.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa w pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i w pierwszą sobotę. Sakramentem pojednana służymy w te dni od godz. 17.30.
 10. W czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa.
 11. Naszych chorych z Najświętszym Sakramentem nie odwiedzimy jak zawsze w pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca, lecz bezpośrednio przed świętami 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 12. Parafialny Caritas od dzisiaj rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze na rok 2017.
 13. 4 grudnia w Niedzielę wyjazd pielgrzymki do Kalwarii w Goerlitz w Niemczech, do kaplicy Bożego Grobu – na wzór której wybudowano Grób Pański na naszej „Górce”. Uczestników zapraszamy najpierw do udziału we Mszy św. o godz. 7.00, wyjazd z parkingu Tesco o 8.30.
 14. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 15. Wymiana instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej – na prośbę wykonawcy z przyczyn technicznych – została przesunięta na 16 stycznia.
 16. Miło nam poinformować, że rząd Republiki Niemiec i Fundacja Polsko-Niemiecka przyznały 60 tys. zł na prace przy kaplicy Bożego Grobu.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególnie dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.
 18. Życzymy wszystkim błogosławionego Adwentu.
 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ś.p.: Artur Dominiak i Leon Marszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz