II Niedziela Adwentu – 04.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Msze św. roratnie każdego dnia o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w środy i piątki o godz. 18.00. Przypominamy także o codziennej adoracji w kościele parafialnym od godz. 17.30. (Roraty w kościołach filialnych w środę i czwartek o godz. 16.30.)

 

 1. Dzisiaj pamiętamy o Kościele katolickim na Wschodzie. Wyrazem naszej pomocy jest modlitwa oraz ofiara zbierana do puszek.

 

 1. Nasi parafianie z ks. proboszczem uczestniczą dzisiaj w pielgrzymce do Kalwarii w Goerlitz, do kaplicy Bożego Grobu.

 

 1. Od jutra rekolekcje dla SP 7. W trakcie rekolekcji szkolnych, do środy włącznie, nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Rekolekcje parafialne – od przyszłej Niedzieli do środy. Msze św. z naukami – o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania będziemy służyć wraz kapłanami z dekanatu we wtorek. (W Starym Żaganiu Msza św. rekolekcyjna oraz spowiedź adwentową w sobotę o godz. 16.00, w Kolonii Laski o godz. 18.00.) Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 

 1. W tygodniu rekolekcji parafialnych kancelaria nie będzie czynna we wtorek.

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja bpa z Miry – pamiętajmy o najbliższych w gestach życzliwości. Po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzej pt.: „Mojżesz – wzór zaufania”.

 

 1. W czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału we Mszy św.

 

 1. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przed kościołem zbiórka zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Na rodziców będzie czekała filiżanka kawy. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed kościołem odbędzie się mini kiermasz adwentowy.

 

 1. Spotkanie formacyjne do bierzmowania dla Gr. Młodszej i Starszej (II i III kl. gim.) w Niedzielę 11.12. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. „Caritas” po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze.

 

 1. W piątek i sobotę (09 i 10.12) „Caritas” przeprowadzi zbiórkę artykułów żywnościowych w Biedronce. Prosimy o pomoc w godnym przeżyciu świąt dla potrzebujących.

 

 1. W pierwszy piątek zebraliśmy na pomoc dla Domu Samotnej Matki 300 zł.

 

 1. W „Gościu Niedzielnym” – artykuł o naszym chórze „Magnificat”.

 

 1. Na miarę możliwości uruchamiamy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel poprzez ofiarę w przyszłą Niedzielę do puszek. Taca natomiast za tydzień przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielnej Górze.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli, szczególnie za wstawiennictwem św. Mikołaja bpa.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Helena Dziuba, Stanisław Wota. Wieczny odpoczynek racz im dać panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz