I Niedziela Adwentu – 03.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – oczekiwanie na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Mszę św. w środy i piątki o godz. 18.00. Roraty w kościołach filialnych – w środy i czwartki o godz. 16.30.

 

 1. Dzisiaj o godz. 13.30 początek dekanalnego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów powyżej 21 roku życia.

 

 1. Od jutra rekolekcje dla PSP 7. Z tego powodu, do środy włącznie, nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Poniedziałkowa intencja mszalna z godz. 9.00 – zostanie odprawiona o godz. 18.00 – rodzinę prosimy o kontakt w zakrystii.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowana w niedzielę dn. 10.12.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja – VI przykazanie.

 

 1. W tygodniu rekolekcji parafialnych kancelaria nie będzie czynna we wtorek.

 

 1. W środę wspomnienie św. Mikołaja bpa z Miry – pamiętajmy o najbliższych w gestach życzliwości.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej – spotkanie Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 1. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Rekolekcje parafialne – od przyszłej Niedzieli do środy. Msze św. z naukami – o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy wraz kapłanami z dekanatu w środę. (W Starym Żaganiu Msza św. rekolekcyjna oraz spowiedź w sobotę o godz. 16.00, w Kolonii Laski o godz. 18.00. Spowiedź również w Niedzielę).

 

 1. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Na rodziców będzie czekała filiżanka kawy. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed kościołem odbędzie się mini kiermasz adwentowy.

 

 1. Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe, dziękujemy za pamięć o zmarłych i za ofiary złożone w tej intencji. Od poniedziałku powracamy do praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30.

 

 1. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o zamykanie dni wejściowych.

 

 1. Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze na rok 2018. (W St. Żaganiu świece i opłatki w przyszłym tygodniu).

 

 1. W pierwszy piątek zebraliśmy na pomoc dla Domu Samotnej Matki 540 zł.

 

 1. W piątek i sobotę – 08-09.12 – Caritas przeprowadzi zbiórkę artykułów żywnościowych w Biedronce. Prosimy o pomoc w godnym przeżyciu świąt dla potrzebujących.

 

 1. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Trwa remont dachu kościoła nad kaplicą boczną – planujemy koniec prac na dachu oraz wstawienie nowych drzwi kościoła w drugiej połowie grudnia.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy, szczególnie Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionego Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Józef Wardęga, Wiktor Strukowski, Ryszard Nakonieczny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz