I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Rozpoczęty Wielki Post zaprasza nas do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem, a przede wszystkim do odkrycia w naszym życiu Bożej miłości i nadziei zmartwychwstania.

 

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 oraz dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w środy o godz. 16.00 oraz w St. Żaganiu w czwartki także o godz. 16.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i z 7 klas szkoły podstawowej rozpoczniemy 07 marca w środę i będą trwały do piątku włącznie. W tych dniach nie będzie Mszy św. parafialnej o godz. 9.00.

 

 1. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Mirosława Toszę ze Wspólnoty Betlejem z Jaworzna rozpoczniemy 10 marca – w sobotę w St. Żaganiu i w Kolonii Laski. Od Niedzieli 11 marca – rozpoczniemy w kościele parafialnym rekolekcje, które będą trwały do czwartku. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonistów.

 

 1. W najbliższy czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła – pamietajmy w modlitwie o papieżu Franciszku – po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów Róż Różańcowych. W piątek po Mszy św. zapraszamy Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.30.

 

 1. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 w ramach ogólnopolskiej akcji „Muzyka w walce z depresją” będzie śpiewał pieśni wielkopostne zespół „Con Anima Musica”.

 

 1. Kurs przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP rozpocznie się 4 marca – Mszą świętą o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. W miarę możliwości uruchamiamy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz na pokrycie kosztów remontu dachu Domu Katechetycznego – poprzez dzisiejszą ofiarę  do puszek.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, zespołowi Caritas za przygotowanie poczęstunku po Mszy św. dla chorych, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Zbigniew Cierpiał, Irena Brechun. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz