II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Msze św. z naukami codziennie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy wraz kapłanami z dekanatu w środę, zaczynając pół godziny przed każdą Mszą św. Serdecznie witamy ks. Mariusza Jagielskiego Dyrektora Fakultetu Teologicznego w Zielonej Górze, który będzie dla nas przewodnikiem duchowym.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 przed kościołem – zbiórka zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu; a dla rodziców – filiżanka kawy. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed kościołem – mini kiermasz adwentowy.

 

 1. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie czynna kancelaria. O godz. 19.30 – spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 1. W środę z racji rekolekcji roraty dla dzieci wyjątkowo o godz. 18.30.

 

 1. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci do wspólnego ubierania choinki, która zostanie ustawiona przy Bożym Żłóbku. Prosimy przynieść ze sobą „bombki dobrych uczynków”.

 

 1. W następną Niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania – powyżej 21 roku życia – o godz. 13.30.

 

 1. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci i młodzież z lampionami – środy i piątki o godz. 18.00. Roraty w kościołach filialnych w środę i czwartek o godz. 16.30.

 

 1. Miło nam poinformować, że Marcin Krzyżanowski z Gorzowa Wlkp. od drugiego dnia świąt do 2 lutego będzie odbywał w naszej wspólnocie praktykę duszpasterską.

 

 1. Zebrana w ostatnim tygodniu żywność przez Caritas będzie wydawana dla najbardziej potrzebujących w środę od godz. 11.00 do 13.00.

 

 1. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze. (W St. Żaganiu świece i opłatki – zespół Caritas rozprowadzi też w przyszłym tygodniu).

 

 1. Dzisiaj pamiętamy o Kościele katolickim na Wschodzie – na Ukrainie i na Syberii. Wyrazem pomocy jest modlitwa oraz ofiara zbierana do puszek.

 

 1. W miarę możliwości uruchamiamy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz na remont dachu Domu Katechetycznego – poprzez ofiarę w przyszłą Niedzielę do puszek. Taca za tydzień przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielnej Górze.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła.

 

 1. Życzymy dobrych rekolekcji!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz