II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 31.01.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – patronalne święto rodzin katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków.

 

 1. Dzisiaj w ostatnim dniu roku o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne z podsumowaniem roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.

 

 1. Jutro – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. Tradycyjne w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość Epifanii czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego – z poświęceniem kredy i kadzidła oraz namaszczeniem mirrą po Mszy św. o 12.15 i 18.00. Jest to czas modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Na ten cel przeznaczona jest ofiara z tacy.

 

 1. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Od 2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

 1. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.

 

 1. W trakcie „Kolędy” będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W okresie „Kolędy” kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.

 

 1. W czasie „Kolędy” nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.

 

 1. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody. Po Mszy św. o godz. 18.00 – koncert kolęd zespołu górali czadeckich „Jodełki”.

 

 1. Dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp.: Janina Halat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz