II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w intencji misji. Pamiętajmy zwłaszcza o. Robercie Jurzyście, pracującym w Togo w Afryce i o siostrach misjonarkach pochodzących z naszego miasta.

 

 1. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15.

 

 1. Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w środy a w St. Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.

 

 1. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – każdego dnia od godz. 17.30.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej rozpoczniemy 21 marca we wtorek i będą trwały do czwartku włącznie. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Rekolekcje te poprowadzi ewangelizacyjny zespół muzyczny 12Kamieni.

 

 1. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Marcina Siewruka rozpoczniemy 26 marca w niedzielę i będą trwały do czwartku. W Kolonii Laski i w Starym Żaganiu nauki rekolekcyjne i spowiedź – 25 marca w sobotę. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz rekolekcjonistów.

 

 1. W poniedziałek IV rocznica wyboru na Stolice Piotrową Franciszka. Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla jego pontyfikatu.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja.

 

 1. W czwartek będzie nieczynna kancelaria parafialna.

 

 1. Parafia WNMP w Żaganiu organizuje kurs przedmałżeński rozpoczęcie w niedzielę, 19.03., Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. Staramy się na miarę możliwości ogrzewać naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel przez ofiarę w przyszłą niedzielę do puszek.

 

 1. Od przyszłej Niedzieli parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wielkanocny. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie rodzin mieszkających w Syrii.

 

 1. W dniach 24 i 25.03 w sklepach Biedronka zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów żywnościowych na rzecz wszystkich potrzebujących w naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

 

 1. Życzymy dobrego tygodnia i sił w podejmowaniu wielkopostnych postanowień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Grażyna Szeląg, Aniela Frąk, Marian Sadek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz