II Niedziela Zwykła – 14.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj nasz chór „Magnificat” kolęduje w Starym Żaganiu. W Kolonii Laski występ planowany jest w ostatnią Niedzielę stycznia.

 

 1. Jutro dzień imienin ks. bpa seniora Pawła Sochy CM – prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.

 

 1. W środę przypada „Dzień Judaizmu”, w którym Kościół zachęca do życzliwego wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał nasz Pan Jezus Chrystus.

 

 1. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgodnie ze słowami Chrystusa: „Obyście byli jedno!”, prosimy o modlitwę w intencji szacunku, pojednania i wzajemnej miłości chrześcijan wszystkich wyznań oraz obrządków. W tej intencji zapraszamy na nabożeństwo w czwartek o godz. 17.30.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas podczas „Kolędy” zaprosili nas do swoich domów, za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.

 

 1. W dni powszednie „Kolęda” rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.

 

 1. W okresie trwania „Kolędy” kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.

 

 1. W następną Niedzielę pamiętajmy o naszych babciach, a w poniedziałek o dziadkach – w dzień ich uroczystości.

 

 1. Przypominamy, że 10 lutego – w sobotę – obchodzimy Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy naszych parafian na Mszę św. z sakramentem namaszczenia, która będzie odprawiona o godz. 9.00.

 

 1. W czwartek, 26.04., na Mszy św. o godz. 18.00, J.E. ks. bp. Paweł Socha CM udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii z Grupy St. z 3 klas gimnazjum.

 

 1. W miarę możliwości ogrzewamy naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz na pokrycie kosztów remontu dachu domu katechetycznego przez dzisiejszą ofiarę zbieraną do puszek.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Kalina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz