III Niedziela Adwentu – 11.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Na Msze św. z naukami zapraszamy codziennie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy wraz kapłanami z dekanatu we wtorek, zaczynając pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszamy do wspólnej drogi duchowego przygotowania się do świąt i serdecznie witamy ks. Ashenafiego ze Zgromadzenia MB Pocieszenia z Etiopii, który będzie dla nas w tych dniach przewodnikiem.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 przed kościołem – zbiórka zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu; a dla rodziców – filiżanka kawy. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed kościołem – mini kiermasz adwentowy.

 

 1. Z racji rekolekcji w najbliższy wtorek nie będzie czynna kancelaria.

 

 1. W środę roraty dla dzieci i młodzieży – wyjątkowo o godz. 18.30.

 

 1. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci do wspólnego ubierania choinki, która zostanie ustawiona przy Bożym Żłóbku. W sobotę o godz. 14.00 w domu katechetycznym odbędą się dla dzieci warsztaty pt. „Ozdoby choinkowe ze słomy”.

 

 1. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższą Niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45.

 

 1. Zebrana żywność przez Caritas będzie wydawana dla potrzebujących we wtorek od godz. 11.00 do 13.00.

 

 1. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza dziś świece i opłatki na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze.

 

 1. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. Dzięki wsparciu Miasta Żagań rozpoczęliśmy ratowanie najbardziej zagrożonego fragmentu muru cmentarnego od ul. Piastowskiej. Postępują również prace przy kaplicy Bożego Grobu, które na tym etapie finansuje Rząd Republiki Niemiec.

 

 1. Na miarę możliwości uruchamiamy w naszym kościele ogrzewanie. Dlatego – jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel poprzez ofiarę zbieraną dzisiaj przed kościołem do puszek.

 

 1. Miło nam poinformować, że od drugiego dnia Świąt będzie odbywał w naszej wspólnocie praktykę duszpasterską Mariusz Wysakowski.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz za każdy gest pomocy. Szczególne dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni oraz przygotowanie mini kiermaszu adwentowego.

 

 1. Życzymy błogosławionego czasu rekolekcji!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz