III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Wczoraj odbyła się II Pielgrzymka Rowerowa z Zielonej Góry i Brzeźnicy do Grobu Bożego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy pomagali w organizacji – zwłaszcza z Urzędu Miejskiego oraz Policji.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wiara rodzi się ze słuchania. Dlatego dzisiaj o godz. 17.00 konferencja „Skąd się wzięło Pismo św.?” W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna „Duch Święty w życiu Kościoła”. Zachęcamy też, by sięgnąć w domu przynajmniej raz po lekturę fragmentu Biblii.

 

 1. We wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

 1. W sobotę przy Bożym Grobie będą przeżywać swój dzień skupienia siostry zakonne pracujące w naszej diecezji.

 

 1. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Z tej racji – 6 maja pielgrzymka do Seminarium Duchownego w Paradyżu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30.

 

 1. W Niedzielę – rocznica I Komunii św. – w Kolonii Laski o godz. 9.00 oraz w kościele parafialnym o godz. 11.00.

 

 1. 26 kwietnia w czwartek o godz. 18.00 bp P. Socha udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 klas gimnazjum. Z tej racji nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu i nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

 1. W środę 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. oraz poświęcenie nowego obrazu Jezusa Miłosiernego – o godz. 12.00 do Starego Żagania, gdzie po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek.

 

 1. Miło nam poinformować, że Wojewódzki Konserwator Zabytków uhonorował prace restauracyjne przy Bożym Grobie nagrodą Najlepsze Lubuskie Konserwacje w roku 2017.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o piękno kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionego tygodnia i szczególnie otwartego serca na Słowo Boże.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Piotr Maniora, Stefania Jurkowska, Wiesława Gorący, Marian Pala, Romuald Wichowski, Tadeusz Walczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz