III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wiara rodzi się ze słuchania. Dlatego po Mszy św. wieczornej konferencja o sposobach czytania Pisma Św. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza o listach apostolskich św. Pawła. Zachęcamy, by sięgnąć w domu przynajmniej raz po Biblię.

 

 1. Od dzisiaj kaplica w Kolonii Laski została wyposażona w nowy ołtarz. Dziękujemy mieszkańcom i Radzie Kościoła za troskę w tej sprawie.

 

 1. Jutro 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Modlitwa Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwom towarzyszyć będzie lektura encykliki „Matka Odkupiciela”. W Kolonii Laski nabożeństwa w środy o godz. 16.00, w Starym Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.

 

 1. W środę 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji Trzeciego Maja – dzień modlitw za Ojczyznę. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 do Starego Żagania, gdzie po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00; w Kolonii Laski o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek po Mszy św. spotkanie zelatorów Róż Różańcowych, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W pierwszy piątek odwiedziny chorych (ks. Proboszcz), spowiedź i zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych ( ks. Jędrzej i ks. Paweł) oraz nabożeństwo o godz. 17.30 wraz z poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej i modlitwą jubileuszową 100 lecia objawień.

 

 1. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Z tej racji – 7 maja pielgrzymka do Seminarium Duchownego w Paradyżu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30.

 

 1. W sobotę 13 maja – Wielkanocna Pielgrzymka Rowerowa do pustego Bożego Grobu. Wspólny wyjazd z Brzeźnicy – pod eskortą policji – spod kościoła św. Marii Magdaleny o godz. 11.30. Na zakończenie pielgrzymki posiłek oraz Msza św.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przyjmą sakrament Komunii św. – 14 maja w Kolonii Laski i 21 maja w kościele parafialnym.

 

 1. Uroczystość odpustową kościoła parafialnego będziemy obchodzić w Niedzielę – 28 maja. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. T. Gierasimczyk. Po procesji – w programie: dziecięcy teatrzyk odpustowy, spotkanie na placu przed domem katechet., gdzie będzie przygotowany poczęstunek oraz występy zespołów „Jodełki”, „Lutnia” i scholi młodzieżowej. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Kościół i cmentarz na Górce” oraz w konkursie plastycznym pt: „Spotkanie Maryi ze św. Elżbietą”. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii oraz u katechetów do 25 maja. Przeprowadzimy również licytację, której celem będzie wymiana dachu domu katechet. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji odpustu zapraszamy do współpracy. Zwłaszcza prosimy o kontakt osoby, które mogłyby coś ugotować lub upiec.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o piękno kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionego tygodnia i szczególnie otwartego serca na Słowo Boże.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Czesław Wilczyński, Piotr Szawara, Aleksander Katura. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz