III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Msza św. odpustowa na Moczyniu o godz. 18.00. Tego dnia, z okazji imienin, pamiętajmy o ks. kan. Józefie Dratwie z wdzięcznością za wiele lat posługi w naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek spotkanie zespołu Caritas – po Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. We wtorek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i będą trwały do czwartku włącznie. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Marcina Siewruka rozpoczniemy w niedzielę 26.03 i będą trwały do czwartku. Msze św. i nauki rekolekcyjne w dni powszednie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania wraz z kapłanami z dekanatu będziemy służyli w czwartek pół godziny przed każdą Mszą św. (W Starym Żaganiu Msza św. rekolekcyjna oraz spowiedź w sobotę 25.03. o godz. 16.00; w Kolonii Laski o godz. 18.00). Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz rekolekcjonistów.

 

 1. W niedzielę 26.03 zapraszamy Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której nastąpi poświęcenie świec komunijnych.

 

 1. Drogi Krzyżowe: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15, którą w tym tygodniu poprowadzi Oaza Rodzin. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. (Drogi Krzyżowe w Kolonii Laski w środę, a w St. Żaganiu w czwartek o godz. 16.00)

 

 1. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – każdego dnia od godz. 17.30.

 

 1. W piątek pragniemy włączyć się w inicjatywę modlitewną pap. Franciszka „24 godziny dla Pana”, która w naszym kościele będzie trwała od godz. 15.00 do 21.00. Tego dnia służymy sakramentem pojednania od godz. 16.00 do 21.00. Szczegółowy program w gablocie.

 

 1. 03. w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Pragniemy nie tylko dziękować za dar naszego życia, ale modlitwą i czynem troszczyć się o każde zagrożone życie, zwłaszcza przez grzechy aborcji, eutanazji i braku szacunku do ludzkiego stworzenia. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 9.00 zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Deklaracje będą wyłożone na stolikach przy wyjściu.

 

 1. W następną Niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będzie grał i śpiewał pasyjne pieśni żagański zespół kameralny „Con anima musica”.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zespół Caritas rozprowadza świece na wielkanocny stół. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie rodzin mieszkających w Syrii.

 

 1. W dniach 24 i 25 marca w sklepach Biedronka będzie zbiórka artykułów żywnościowych na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

 

 1. Staramy się na miarę naszych możliwości ogrzewać naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy dzisiaj o wsparcie na ten cel przez ofiarę do puszek.
 2. Dziękujemy za dotychczasową pomoc, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionego tygodnia i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Józefa Margiel, Bogdan Dutka. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz