III Niedziela Zwykła – 22.01.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tych dniach o słowach Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu nieustannej troski o zgodę, zaufanie i pokonywanie podziałów.

 

 1. W środę obchodzimy Święto Nawrócenia św. Pawła – Apostoła Narodów – jest to i dla nas okazja do odkrywania swojego miejsca w Kościele i zaangażowania się w nim.

 

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej. W Niedzielę 29 stycznia od godz. 15.00 planowana jest „kolęda uzupełniająca” dla tych, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii po Mszy św.

 

 1. W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.

 

 1. Zapraszamy na konferencję przybliżającą historię i znaczenie kaplicy Grobu Bożego przy naszym kościele. Konferencja, zorganizowana z okazji zakończenia prac przy Grobie Pańskim, odbędzie się w sobotę, 28 stycznia, o godz. 13.00 w Sali Kurlandzkiej Pałacu Książęcego. Szczegóły w gablocie parafialnej. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy zaproszenia do odbioru w zakrystii.

 

 1. W następną Niedzielę nasz chór „Magnificat” będzie śpiewał kolędy w Starym Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Przypominamy, że 11 lutego obchodzimy Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy naszych parafian na Mszę św. z sakramentem namaszczenia, która będzie odprawiona  o godz. 9.00.

 

 1. Informujemy, że zakończono główny etap prac przy wymianie instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej. Z powodu braku dokumentacji technicznej konieczne są jeszcze pewne korekty. Z wykończeniem estetycznym musimy poczekać na dogodniejsze warunki atmosferyczne. Dziękujemy za wsparcie finansowej tej inwestycji.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy, zwłaszcza za ofiary złożone do puszek na ogrzewanie kościoła – zebraliśmy ponad 2100 zł. Dziękujemy za wysiłek odśnieżania wokół kościoła i za sobotnie sprzątanie po pracach budowlanych.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i udanych ferii zimowych.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Zofia Witek, Zofia Szczęch, Marianna Tutek, Eugenia Drogosz i Marianna Balcer. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!