IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 12.15 i 18.00.

 

 1. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.

 

 1. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w Niedzielę oraz obrzęd poświęcenie wody na czas kolędowy. Taca – na KUL oraz Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

 

 1. Spotkania opłatkowe: w środę – chór „Magnificat; w czwartek – Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne oraz Apostolstwo Dusz Czyścowych; w piątek – Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa i Caritas. Rada Parafialna – 6 stycznia. Wszystkie spotkania odbywać się będą po Mszach św. wieczornych. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tych spotkań.

 

 1. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 2 stycznia 2018 r. O szczegółach i planie będziemy informować.

 

 1. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza opłatki na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze.

 

 1. Zakończyliśmy gruntowny remont dachu kościoła nad boczną kaplicą – wraz z naprawą i wymianą krokwi oraz dachówki. Został również przygotowany projekt na modernizację całego dachu oraz elewacją zewnętrzną kościoła. Dotychczasowe prace oraz projekty kosztowały 145 tys. zł. Z dotacji miasta Żagań otrzymaliśmy 135 tys. zł.

 

 1. Dzięki wsparciu parafian od wczoraj mamy nowe główne dębowe drzwi kościoła, które kosztowały 10 tys. zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na ogrzewanie kościoła oraz remont dachu Domu Katechetycznego, na którym zamontowaliśmy wczoraj nowe rynny – zebraliśmy 3000 zł.

 

 1. Życzymy radości i pokoju w ostatnim dniu oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Szczepan Wojdat, Mirosław Strzelecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz