IV Niedziela/Laetare Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w IV Niedzielę Wielkiego Postu, którą nazywamy Niedzielą Laetare tzn. niedzielą radości pośród pokuty, niedzielą wytchnienia pośród wielkopostnych wyrzeczeń. Liturgiczny kolor ornatu – róż – oznacza pokutny fiolet wymieszany z radosną bielą.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy czas rekolekcji, by pogłębić wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego i przygotować się duchowo na święta Wielkanocne. Rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Toszę ze Wspólnoty Betlejem, będą trwały do czwartku. Msze św. z naukami zaplanowaliśmy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania będziemy służyć wraz z kapłanami z dekanatu w czwartek pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszamy do wspólnej drogi duchowego przygotowania się do świąt.

 

 1. We wtorek – V rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo
  i owocny pontyfikat.

 

 1. W czwartek z racji spowiedzi rekolekcyjnej nie będzie czynna kancelaria i nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu.

 

 1. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież o godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Drogę Krzyżową dla dorosłych odprawimy wyjątkowo po Mszy św. wieczornej na cmentarzu parafialnym i zakończymy przy Bożym Grobie. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek 23.03.’ z Zielonej Góry wyruszą pielgrzymi trasą „Droga do Jerozolimy” do Kaplicy Bożego Grobu przy naszym kościele (67 km). Zapraszamy do udziału także naszych parafian. Jeśli ktoś chciałby pomóc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów – to prosimy o kontakt z Panią Zakrystianką.

 

 1. 24 marca – Bp Diecezjalny ustanowi dla naszej parafii nowego nadzwyczajnego szafarza Komunii św. – Pana Mateusza Urbanowicza. Prosimy o modlitwę w jego intencji i życzliwe przyjęcie jego posługi w naszej wspólnocie.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej, 18 marca, spotkanie organizacyjno-fomacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z 3 klas gimnazjum.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zespół Caritas rozprowadza świece na wielkanocny stół. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie rodzin mieszkających w Syrii.

 

 1. Artykuły żywnościowe zebrane w sklepach Biedronka będą wydawane wszystkim potrzebującym w najbliższy wtorek od godz. 11.00 do 14.00.

 

 1. W marę możliwości ogrzewamy naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz pokrycie kosztów remontu dachu Domu Katechetycznego – przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę.

 

 1. Życzymy radosnej Niedzieli i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

 

 1. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Eugeniusz Bartuś , Wilhelmina Markowska oraz Magdalena. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz