IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę zwłaszcza w intencji powołań z naszej parafii. Z tej racji zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na uroczystą Msze św. w intencji powołań z udziałem LSO. Dzisiaj w tej intencji ks. proboszcz z grupą parafian uczestniczy w pielgrzymce do Seminarium Duchownego w Paradyżu.

 

 1. W poniedziałek – uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.

 

 1. W piątek w Kolonii Laski o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla dzieci I-komunijnych.

 

 1. W sobotę 13 maja – w dzień rocznicy objawień fatimskich – zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej do pustego Bożego Grobu. Wspólny wyjazd wraz z pielgrzymami z Zielonej Góry – pod eskortą policji – z Brzeźnicy o godz. 11.30. Godzinę wcześniej pod kościołem św. Marii Magdaleny będzie przygotowany poczęstunek dla pielgrzymów oraz pamiątkowa koszulka. Na zakończenie pielgrzymki modlitwa przy Grobie Pańskim, posiłek oraz Msza św.

 

 1. W sobotę odbędą się w konkatedrze zielonogórskiej święcenia dk. kleryków V roku naszego WSD

 

 1. W przyszła niedzielę I Komunia św. w Kolonii Laski o godz. 12.00. Z tej racji nie będzie tam Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przyjmą ten Sakrament w Kolonii Laski i w kościele parafialnym – 21 maja.

 

 1. W niedzielę, 14 maja, spotkanie formacyjne przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży z 2 klas gimnazjum. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. 16 maja w przyszły wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. W Kolonii Laski w środy, a w Starym Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.

 

 1. Zapraszamy na uroczystości odpustu parafialnego w Niedzielę – 28 maja. Po Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 – przed kościołem krótki spektakl dziecięcy oraz świętowanie przed Domem Katechetycznym, gdzie będzie przygotowany poczęstunek i występy zespołów Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Kościół i cmentarz na Górce” oraz w konkursie plastycznym pt: „Spotkanie Maryi ze św. Elżbietą”. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii oraz u katechetów do 25 maja. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. Przeprowadzimy również licytację, której celem będzie wymiana dachu Domu Katechetycznego. Prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku – osobą koordynującą sprawy kulinarne jest p. zakrystianka M. Jóźwiak. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji odpustu prosimy o kontakt z księżmi, p. Organistą lub p. Romanem Borowskim.

 

 1. W ostatni piątek złożyliśmy ofiarę na Dom Samotnej Matki w wysokości 280 zł.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Helena Wolna, Ryszard Machniuk, Teresa Krzewina i Zofia Jędrzejak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz