IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę zwłaszcza w intencji powołań z naszej parafii. Z tej racji zapraszamy w piątek o godz. 18.00 na uroczystą Msze św. w intencji powołań z udziałem ministranckiej SL. W tej intencji ks. proboszcz z grupą parafian będzie uczestniczył w Niedzielę 6 maja w pielgrzymce do Seminarium Duchownego w Paradyżu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30.

 

 1. Dzisiaj swoją rocznicę I Komunii św. przeżywają dzieci w Kolonii Laski o godz. 9.00 oraz w kościele parafialnym o godz. 11.00.

 

 1. W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Prośmy za jego wstawiennictwem o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

 1. W środę – święto Marka Ewangelisty – tego dnia zachęcamy do lektury fragmentu Ewangelii Markowej.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 – nabożeństwo pokutne oraz spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 bp P. Socha udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 klas gimnazjum. Z tej racji nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu i nie będzie czynna kancelaria parafialna. Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

 

 1. W środę 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. z udziałem chóru „Magnificat” oraz poświęcenie nowego obrazu Jezusa Miłosiernego – o godz. 12.00 do Starego Żagania, gdzie po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za posprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli: śp. Teresa Jaszczak, Wanda Reszuta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz