IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)  – 26.03.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w IV Niedzielę Wielkiego Postu, którą nazywamy Niedzielą Laetare tzn. niedzielą radości pośród pokuty, niedzielą wytchnienia pośród wielkopostnych wyrzeczeń. Liturgiczny kolor ornatu – róż – oznacza pokutny fiolet wymieszany z radosną bielą.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy czas rekolekcji, by pogłębić wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego i przygotować się duchowo na święta Wielkanocne. Rekolekcje prowadzone przez ks. Marcina Siewruka, będą trwały do czwartku. Msze św. z naukami zaplanowaliśmy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania będziemy służyć, wraz z kapłanami z dekanatu, w czwartek pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszamy do wspólnej drogi duchowego przygotowania się do Świąt.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będzie grał i śpiewał pasyjne pieśni żagański zespół kameralny „Con anima musica”.

 

 1. W najbliższą niedzielę (02.04) na Mszy św. o godz. 11.00 sześciu Kandydatów zostanie ustanowionych ministrantami i włączonych do LSO naszej Parafii.

 

 1. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – każdego dnia od godz. 17.30.

 

 1. W czwartek z racji spowiedzi rekolekcyjnej będzie nieczynna kancelaria i nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo maryjne o godz. 17.30.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zespół Caritas rozprowadza świece na wielkanocny stół. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie rodzin mieszkających w Syrii.

 

 1. Artykuły żywnościowe zebrane w sklepach Biedronka będą wydawane wszystkim potrzebującym w najbliższy wtorek od godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu, zwłaszcza za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła – zebraliśmy prawie 1700 zł. Podziękowania składamy też Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

 

 1. Życzymy radosnej Niedzieli i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

 

 1. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Krzysztof Giezek, Piotr Stolarz, Leokadia Dylińska. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz