IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Chór „Magnificat” śpiewa dzisiaj kolędy w Kolonii Laski podczas Mszy św. o godz. 09.00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. Tradycyjne w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – modlimy się w intencji zakonnic i zakonników, którzy ofiarowali swoje życie Bogu. Taca przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00.

 

 1. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w pierwszy piątek – ks. proboszcz.

 

 1. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 prosimy o pomoc w uprzątnięciu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej.

 

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień kolędy. W poniedziałek – 5 lutego – od godz. 15.30 istnieje możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza. Prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej

 

 1. Przypominamy, że 10 lutego obchodzimy Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia o godz. 9.00. Po Mszy św. okazja do wspólnego spotkania przy herbacie i ciastku.

 

 1. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii i Spowiedzi św. z Grupy I (3a, 3b, 3c) w przyszłą sobotę, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Starszej – 3 kl. gimnazjum i z Grupy Młodszej – 7 kl. szkoły podst. w przyszłą niedzielę 4 lutego. Rozpoczęcie Wspólną Mszą św. o godz. 18.00

 

 1. Kurs przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP rozpocznie się 4 marca w Niedzielę – Mszą świętą o godz. 18.00. Kurs trwał będzie do soboty 10 marca – nauki codziennie o godz. 18.45 w kaplicy św. Anny.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania – Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Kazimiera Bejenka, Jan Staniszek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz