IV Niedziela Zwykła – 29.01.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień wizyty duszpasterskiej – od godz. 15.00 istnieje możliwość „kolędy uzupełniającej”. Prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.

 

 1. Chór „Magnificat” śpiewa dzisiaj kolędy w Starym Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – modlimy się w intencji zakonnic i zakonników, którzy ofiarowali swoje życie Bogu. Taca przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze św. z poświęceniem świec w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Tego dnia w Kolonii Laski (zamiast Mszy św. w środę) oraz w Starym Żaganiu odprawimy Msze św. o godz. 16.30.

 

 1. Z racji Mszy św. w kościołach filialnych kancelaria w czwartek nie będzie czynna. Zapraszamy do kancelarii we wtorek od 16.00 do 17.30.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. Tradycyjne w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej – spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 1. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w pierwszy piątek (ks. proboszcz) i w pierwszą sobotę miesiąca (ks. Jędrzej), Ks. Paweł odwiedzi chorych w sobotę, 11 lutego, od godz. 10.00.

 

 1. Przypominamy, że 11 lutego obchodzimy Dzień Chorych. Zapraszamy na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia o godz. 9.00. Po Mszy św. okazja do wspólnego spotkania przy herbacie i ciastku.

 

 1. W przyszłą Niedzielę z okazji Światowego Dnia Chorych zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

 1. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 prosimy o pomoc w uprzątnięciu choinek.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania składamy Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i udanych ferii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp.: Genowefa Kieska, Ewaryst Gnitecki, Helena Krzystanek, Michał Górski, Roman Szczególski, Maria Stanisławska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       ks. Jarosław Stoś – proboszcz