IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W miniony czwartek świętowaliśmy z parafią garnizonową uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za uczestnictwo w procesji eucharystycznej, za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, chórowi z p. E. Bajonem za troskę o oprawę muzyczną, służbie liturgicznej obu parafii, dzieciom sypiącym kwiaty, wojskowej orkiestrze, Straży Miejskiej, Policji, wszystkim, którzy przyozdobili swoje mieszkania i służyli pomocą. Dziękujemy również za uczestnictwo i przygotowanie procesji w St. Żaganiu i Kolonii Laski.

 

 1. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.30, które kończyć się będą procesją wokół kościoła. Zapraszamy dzieci komunijne do sypania kwiatów w czasie procesji. Zakończenie Oktawy w czwartek wraz z poświęceniem wianków.

 

 1. Od wtorku zapraszamy na II edycję Festiwalu „Nasz Telemann”. Koncerty w naszym kościele we wtorek o godz. 19.00 oraz w czwartek o godz. 20.30.

 

 1. Wyjątkowo w środę po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja o modlitwie „Ojcze nasz”.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Krwi Chrystusa.

 

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

 

 1. W sobotę ks. Jędrzej i ks. Paweł – odwiedzą chorych od godz. 9.00.

 

 1. W Niedzielę zapraszamy na Mszę św. odpustową i prymicyjną o godz. 12.15, której przewodniczyć będzie neoprezbiter ks. Marcin Krzyżanowski. Po Mszy św. i procesji – przed kościołem – dziecięcy teatrzyk przedstawi legendę o św. Rochu i zwierzętach w niebie. Później wspólny obiad przy domu katechetycznym, gdzie będzie przygotowana wojskowa grochówka, parafialne pierogi i inne żagański przysmaki. Zachęcamy do składania prac z okazji konkursów odpustowych. Na licytację, której celem jest wymiana systemu grzewczego w kościele, przygotowaliśmy jako fanty między innymi 1 dzień w służbie policjanta i w służbie strażaka.

 

 1. W Niedzielę w kościołach filialnych ks. Marcin Krzyżanowski odprawi Msze św. prymicyjne.

 

 1. W Niedzielę 17 czerwca wraz z parafią Wniebowzięcia zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna z okazji odpustu Matki Bożej Słuchającej – patronki Naszej Diecezji. Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu Tesco. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej. Za tydzień zbiórka na KUL i Instytut Teologiczny w Z. Górze.

 

 1. W tym tygodniu zakończymy prace przy remoncie głównego wejścia do kancelarii i na plebanię.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła. W piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.

 

 1. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz