IX Niedziela zwykła 29.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W miniony czwartek świętowaliśmy z parafią garnizonową uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy podziękować za wszelkie formy zaangażowania i uczestnictwa w procesji eucharystycznej, która jest ważnym znakiem naszej wiary. Szczególnie dziękujemy wspólnotom parafialnym za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, chórowi z p. Edwardem Bajonem, za troskę o oprawę muzyczną, służbie liturgicznej obu parafii, dzieciom sypiącym kwiaty, wojskowej orkiestrze, Straży Miejskiej, wszystkim, którzy przyozdobili swoje mieszkania i w jakikolwiek sposób służyli pomocą. Dziękujemy również za uczestnictwo i przygotowanie procesji w Starym Żaganiu i Kolonii Laski.

 

 1. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.30, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni. Zakończenie Oktawy w czwartek – z poświęceniem majowych ziół.

 

 1. We wtorek przypada święto patronalne kościoła parafialnego – Nawiedzenia NMP. Zapraszamy do modlitwy w intencji parafii, przypominając, że uroczystość odpustu została przeniesiona na najbliższą Niedzielę.

 

 1. Od środy nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Krwi Chrystusa.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystię wieczorną oraz modlitwę dziękczynną animować będzie wspólnota modlitewna z domu rekolekcyjnego w Kunicach-Żarach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.00. Przed nabożeństwem członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiarę do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post.

 

 1. W pierwszą sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Naszych chorych odwiedzimy w piątek – ks. proboszcz. ks. Jędrzej i ks. Paweł – w drugą sobotę miesiąca.

 

 1. Z piątku na sobotę młodzież gimnazjalna, wraz z księżmi: Jędrzejem i Pawłem, wyruszy na XX spotkanie modlitewne, organizowane przez dominikanów na Lednickich Polach.

 

 1. W Niedzielę zapraszamy serdecznie na Mszę św. odpustową o godz. 12.15, której przewodniczyć będzie ks. prałat E. Jankiewicz. Po Mszy św. pragniemy wspólnie świętować przy domu katechetycznym, gdzie będzie przygotowana odpustowa grochówka, parafialne pierogi i inne żagański przysmaki. Zachęcamy do składania w zakrystii prac fotograficznych i plastycznych z okazji konkursu odpustowego. Na licytację, której celem jest wymiana okien w domu katechetycznym, zapowiadamy fanty-niespodzianki.

 

 1. W Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 czterech kandydatów zostanie ustanowionych ministrantami.

 

 1. 18 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Diecezjalne obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem na tę uroczystość – zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za wszelką pomoc. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. W przyszłą Niedzielę ofiara do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Lidia Cydzik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz