Niedziela Chrystusa Króla – 26.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Z tej okazji gościmy kleryka z Posługą Słowa. Taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera Seminarium.

 

 1. Od dzisiaj do soboty – odbywa się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Szczegółowy program w gablocie.

 

 1. Spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą sobotę (2.12) o godz. 19:00. Spotkanie wspólne dla Gr. 1 i Gr. 2.

 

 1. W czwartek – święto Andrzeja Apostoła.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Sakramentem pojednana służymy od godz. 17.30. Ofiara do puszek w piątek przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Żaganiu

 

 1. Chorych z Najświętszym Sakramentem nie odwiedzimy jak zawsze w pierwszy piątek oraz sobotę miesiąca, lecz bezpośrednio przed świętami 12’ przed południem.

 

 1. W sobotę wyjeżdżamy do Sanktuarium Bożego Grobu w Nysie. W trakcie pielgrzymki – Msza św. w kościele Bożogrobców oraz nawiedzenie grobu bł. Marii Luizy Merkert, założycielki sióstr Elżbietanek, w bazylice św. Jakuba. Wyjazd o 6.30 z parkingu Tesco. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Również w sobotę zapraszamy dzieci do Domu Katechetycznego o godz. 10.00 na warsztaty przygotowywania świątecznych kartek Bożonarodzeniowych.

 

 1. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział we Mszach św. roratnich – codziennie o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z roratnimi lampionami w środy i piątki o godz. 18.00.

 

 1. Od I Niedzieli Adwentu w każdą Niedzielę o 6.30 – nabożeństwo Godzinek do NMP.

 

 1. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy 10.12.’ (09.12.’ – kościoły filialne), poprowadzi ks. Mariusz Jagielski – Dyrektor Fakultetu Teologicznego w Zielonej Górze. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych od 4.12. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

 

 1. W niedzielę o 13.30 rozpoczniemy dekanalne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów powyżej 21 roku życia.

 

 1. Parafialny Caritas od przyszłej Niedzieli będzie rozprowadzał opłatki, świece na stół wigilijny oraz diecezjalne kalendarze na rok 2018.

 

 1. Rozpoczęliśmy – ze środków otrzymanych od miasta Żagań – remont dachu kościoła nad kaplicą boczną.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a zwłaszcza za wsparcie remontu dachu Domu Katechetycznego i wymianę drzwi kościoła w wysokości 3800 zł. Dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

 

 1. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Franciszek Miśków, Józefa Dzierżałowska, Stanisława Łomot, Władysław Kozak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz