Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym własnym chrzcie i zachęca do troski o życie sakramentalne. Niedziela ta kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 – koncert kolęd zespołu górali czadeckich „Jodełki”.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska – „Kolęda”. Chcielibyśmy odwiedzić rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

 1. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.

 

 1. W trakcie „Kolędy” odprawiana jest Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W okresie „Kolędy” kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zaprosili nas do swoich domów (zwłaszcza mieszkańcom Kolonii Laski, Starego Żagania i Pożarowa, gdzie zakończyliśmy „kolędowanie”) za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.

 

 1. W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci, na pierwsze po przerwie świątecznej, spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 12.30 w Domu Katechetycznym

 

 1. W następną Niedzielę – chór „Magnificat” będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 10.30 w Starym Żaganiu. W Kolonii Laski kolędowanie zaplanowane jest na 28.01.2018 r.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zebraliśmy na Dom Samotnej Matki w Żaganiu 310 zł.

 

 1. W miarę możliwości ogrzewamy naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz na pokrycie kosztów remontu dachu Domu Katechetycznego poprzez ofiarę w przyszłą niedzielę do puszek.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Leokadia Walczak, Bronisław Weselak, Kazimierz Dembowiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz