Niedziela Chrztu Pańskiego – 08.01.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym własnym chrzcie i zachęca do troski o życie sakramentalne.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterską – „kolęda”. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

 1. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.

 

 1. W trakcie kolędy odprawiana jest Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.

 

 1. Zapraszamy na Oazę Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.30 w Domu Katechetycznym.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zaprosili nas do swoich domów (zwłaszcza mieszkańcom Kolonii Laski, Starego Żagania i Pożarowa, gdzie zakończyliśmy „kolędowanie”) za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.

 

 1. W następną Niedzielę – chór „Magnificat” będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 9.00 w Kolonii Laski.

 

 1. Od 16 stycznia rozpoczną się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej. Dlatego w sobotę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00 prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zebraliśmy na Dom Samotnej Matki w Żaganiu 300 zł.

 

 1. W miarę możliwości ogrzewamy naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel poprzez ofiarę w przyszłą niedzielę do puszek.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz