Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która pomaga odkrywać Bożą miłość i zachęca do gestów miłosiernych wobec bliźniego. Dzisiaj swoje święto przeżywają zespoły Caritas. Jest to okazja, by podziękować parafialnej wspólnocie Caritas, która z oddaniem wspomaga potrzebujących. Zapraszamy też innych do zaangażowania się w to dzieło.

 

 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Prośmy za jego wstawiennictwem o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

 1. We wtorek – święto św. Marka Ewangelisty. Tego dnia zachęcamy do lektury przynajmniej jednego rozdziału Ewangelii św. Marka. Po Mszy św. – spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. W środę o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz dla ich rodziców i świadków. Z tej racji nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski.

 

 1. 27 kwietnia w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Adam Dyczkowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 klas gimnazjum. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej i zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Z tej racji nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu i będzie nieczynna kancelaria parafialna.

 

 1. W sobotę święto Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy – okazja do modlitwy w intencji wszystkich mieszkańców naszego kontynentu.

 

 1. W kaplicy bocznej została ustawiona figura Matki Bożej Fatimskiej – uroczyste poświęcenie figury odbędzie się w pierwszą sobotę maja podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

 

 1. W środę 3 maja zapraszamy na uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski do Starego Żagania, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po wspólnej modlitwie i procesji eucharystycznej mieszkańcy zapraszają na poczęstunek.

 

 1. W Niedzielę 7 maja planujemy doroczną Pielgrzymkę Przyjaciół Paradyża. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

 

 1. W sobotę 13 maja – w dzień rocznicy Objawień Fatimskich – odbędzie się Wielkanocny Rajd Rowerowy z Zielonej Góry i Brzeźnicy do naszego pustego Bożego Grobu. Wspólny wyjazd z Brzeźnicy spod kościoła św. Marii Magdaleny o godz. 11.30. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest posiłek oraz Msza św. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przyjmą w naszej parafii Sakrament Komunii św. – 14 maja w Kolonii Laski i 21 maja w kościele parafialnym.

 

 1. Ofiara zbierana dziś do puszek Caritas przeznaczona jest na wsparcie rodzin mieszkających w Syrii.

 

 1. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i wielu gestów miłosiernych wobec siebie nawzajem.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: śp. Marianna Wańkowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz