Niedziela Palmowa – 09.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina radość mieszkańców Jerozolimy wobec Jezusa wkraczającego do świętego miasta.

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 rozpocznie się w kościele Wniebowzięcia NMP nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami miasta i zakończy się przy Grobie Pańskim.

 

 1. W Wielki Poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną z poświęceniem olejku nardowego oraz symbolicznym namaszczeniem rąk, na pamiątkę namaszczenia Jezusa w Betanii.

 

 1. W Wielki Wtorek rozważamy tajemnicę zdrady Jezusa. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo przebłagalne z biblijną zadumą nad tajemnicą zdrady. Po nabożeństwie – spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Wielkiego Tygodnia. Ponowne sprzątanie w sobotę po święceniu pokarmów – o godz. 15.30.

 

 1. W Wielki Czwartek do południa – nie odprawia się Mszy św., ponieważ kapłani uczestniczą we Mszy św. Krzyżma w gorzowskiej katedrze. Liturgia Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg i Komunią św. pod Dwiema Postaciami o godz. 18.00. Czuwanie do godz. 22.00.

 

 1. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Chrystus. Prosimy o zachowania ścisłego postu i abstynencji. Adorację Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00 modlitwą Liturgii Godzin tzw. „Ciemną Jutrznią”. Dalszy plan czuwania wg ustalonego porządku. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzech aborcji. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. o godz. 18.00. Liturgię zakończymy ceremonią pogrzebu Jezusa w Kaplicy Bożego Grobu – wg tradycji jerozolimskiej. Czuwanie – do godz. 22.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Spowiedź święta w naszym kościele oraz w „dużym kościele” do godz. 22.00.

 

 1. W Wielką Sobotę adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy o godz. 7.30 od Jutrzni i nabożeństwa namaszczenia Jezusa mirrą przy Grobie Bożym – wg tradycji jerozolimskiej. Dalsza część adoracji wg ustalonego porządku. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym – co godzinę od godz. 10.00 do 15.00. W Kolonii Laski o godz. 11.00, w Żagańcu o godz. 11.30. W Starym Żaganiu o godz. 11.00 i w Pożarowie o 11.30. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 21.00, zakończy się ceremonią otwarcia Bożego Grobu i procesją rezurekcyjną wokół świątyni. Prosimy o przyniesienie świec.

 

 1. Niedzielna Msza św. Rezurekcyjna o godz. 7.00, poprzedzona będzie adoracją Jezusa Zmartwychwstałego od godz. 6.30. Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na KUL.

 

 1. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu, nie będzie też czynna kancelaria parafialna.

 

 1. Dziękujemy za zakup nowego Mszału, lichtarzy na ołtarz, odkurzacza oraz wyczyszczenie kościelnych chodników i prace wykończeniowe w kaplicy chrzcielnej.

 

 1. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia i dobrej Paschy czyli przejścia od śmieci do zmartwychwstania, od smutku do radości.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Mirosław Tomaszewski, Zuzanna Marcińczak. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz