Niedziela Palmowa – 25.03.2018r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina radość mieszkańców Jerozolimy wobec Jezusa wkraczającego do świętego miasta.

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele, gdzie będziemy celebrować trzy ostatnie stacje.

 

 1. W Wielki Poniedziałek Msza św. wieczorna z symbolicznym namaszczeniem rąk olejkiem nardowym – na pamiątkę namaszczenia Jezusa w Betanii.

 

 1. W Wielki Wtorek rozważamy tajemnicę zdrady Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo przebłagalne z obrzędem ucałowania ołtarza.

 

 1. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przygotowania Paschy z przyjęciem znaku niekwaszonego chleba i gorzkich ziół. Po nabożeństwie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Wielkiego Tygodnia. Ponowne sprzątanie w sobotę po święceniu pokarmów – o godz. 15.30.

 

 1. W Wielki Czwartek do południa – nie odprawia się Mszy św., ponieważ kapłani uczestniczą we Mszy św. Krzyżma w gorzowskiej katedrze. Liturgia Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg i Komunią św. pod dwiema postaciami o godz. 18.00. Czuwanie do godz. 22.00.

 

 1. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. w Starym Żaganiu, nie będzie też czynna kancelaria parafialna.

 

 1. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Chrystus. Prosimy o zachowania ścisłego postu. Adorację Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00 tzw. „Ciemną Jutrznią”. Dalszy plan czuwania wg ustalonego porządku. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzech aborcji. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. o godz. 18.00. Liturgię zakończymy ceremonią pogrzebu Jezusa w Kaplicy Bożego Grobu – wg tradycji jerozolimskiej. Czuwanie – do godz. 22.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Spowiedź święta w naszym kościele do godz. 22.00.

 

 1. W Wielką Sobotę adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy o godz. 7.30 od Jutrzni i nabożeństwa namaszczenia Jezusa mirrą przy Grobie Bożym – wg tradycji jerozolimskiej. Dalsza część adoracji wg ustalonego porządku. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym – co godzinę od godz. 10.00 do 15.00. W Kolonii Laski o godz. 11.00, w Żagańcu o godz. 11.30. W Starym Żaganiu o godz. 11.00 i w Pożarowie o 11.30. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 21.00, zakończy się ceremonią otwarcia Bożego Grobu i procesją rezurekcyjną wokół świątyni. Prosimy o przyniesienie świec.

 

 1. Niedzielna Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 7.00, adoracja Jezusa Zmartwychwstałego od godz. 6.30.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona na KUL.

 

 1. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia i dobrej Paschy czyli przejścia od śmieci do zmartwychwstania, od smutku do radości.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Adolfa Trzeciak, Henryka Witkowska, Zofia Kaczka, Stefania Zębala. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz