Niedziela Przemienienia Pańskiego – 06.08.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – męczennicy i patronki Europy, znanej jako Edyta Stein. Módlmy się tego dnia o pokój, bezpieczeństwo i wiarę dla mieszkańców naszego kontynentu.

 

 1. W Niedzielę 13 sierpnia świętujemy w kościele w Kolonii Laski uroczystość odpustową św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem ks. bpa T. Lityńskiego o godz. 14.00. W czasie uroczystości ks. bp diecezjalny konsekruje nowy ołtarz eucharystyczny, poświęci nową ambonę do przepowiadania Słowa Bożego oraz obraz Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. mieszkańcy organizują świąteczny poczęstunek i wspólne spotkanie w szkolnej świetlicy.

 

 1. We wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Wczasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz naszej wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30 oraz w Sanktuarium Rokitniańskim, gdzie Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Taca z tej uroczystości  przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.

 

 1. W pierwsze piątki staramy się wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu. W ostatni piątek na ten cel zebraliśmy ponad 200 zł.

 

 1. Tradycyjnie – Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły”, organizowanej w celu przygotowania wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Dlatego w Niedzielę 20 sierpnia przeprowadzimy na ten cel zbiórkę do puszek. Prosimy o wielkoduszną pomoc w zgromadzeniu zeszytów, kredek, długopisów i tornistrów dla dzieci z naszej parafii.

 

 1. Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó

 

 1. W zakrystii są rozprowadzane cegiełki na odbudowę naszej gorzowskiej katedry.

 

 1. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp.: Adama Rajtakowskiego – wieloletniego zakrystiana naszego kościoła oraz Jerzego Gonerę i Irenę Latos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz