Niedziela Trójcy Świętej – 11.06.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach.

 

 1. W poniedziałek przy kościele garnizonowym po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi na próbę sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała.

 

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. W czwartek 15 czerwca – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 7.00, oraz bezpośrednio po zakończeniu procesji około godz. 14.00, a także o godz. 18.00. Z kościoła wojskowego po Mszy św. o godz. 11.00 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Sosnową, Konopnickiej i Piastowską – do naszego kościoła „Na Górce”. Serdecznie prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji. O dekorację ołtarzy eucharystycznych troszczą się wspólnoty parafialne, dlatego prosimy – w miarę możliwości – o wsparcie ich kwiatami z naszych ogródków działkowych. Kwiaty będzie można ofiarować w środę w naszej zakrystii po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

 1. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w Starym Żaganiu o godz. 08.30.

 

 1. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała z racji Oktawy zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.

 

 1. W czwartek z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.30, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni.

 

 1. W piątek – w rocznicę święceń biskupich pamiętajmy o ks. bpie T. Lityńskim.

 

 1. W Niedzielę – 18 czerwca uroczystość MB Rokitniańskiej – zachęcamy do udziału we Mszy św. w Rokitnie o godz. 12.00. W naszym kościele kazania głosić będzie o. Robert Jurzysta misjonarz z Afryki. Niedzielna ofiara z tacy będzie przeznaczona na pomoc w misyjnej pracy o. Roberta.

 

 1. Od piątku do Niedzieli zapraszamy na koncerty muzyki barokowej w ramach festiwalu: „Nasz Telemann”. Koncerty w naszym kościele – w sobotę o godz. 19.30 i 21.30 oraz w Niedzielę koncert finałowy o godz. 19.30.

 

 1. W Niedzielę w Starym Żaganiu podczas Mszy św. o 10.30 będzie występował żagański zespół kameralny „Con anima musica”.

 

 1. Rozpoczęliśmy prace przy wymianie murku oporowych na naszym cmentarzu.

 

 1. Dzisiaj ofiara do puszek na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za wszelką pomoc okazywaną podczas organizowania w ostatnim czasie uroczystości kościelnych i parafialnych. Różom Różańcowym dziękujemy za cotygodniowe sprzątanie kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz