Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie tablicy upamiętniającej ss. Boromeuszki pracujące przed wojną w Żaganiu i spoczywające na naszym cmentarzu. Z tej okazji ss. Boromeuszki dzielą się świadectwem wiary na każdej Mszy św.

 

 1. W środę nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski.

 

 1. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała przeżywamy z Parafią Wojskową. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 00, 11.00 oraz 18.00. Z naszego kościoła wyruszymy w procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o udekorowanie – jako znak wiary – domów na trasie procesji przy ulicach: Piastowskiej, Konopnickiej i Sosnowej.

 

 1. Zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi do sypania kwiatów w czasie Procesji Bożego Ciała – 15 minut przed 12.00 na plac przed kościołem.

 

 1. Prosimy o kwiaty z naszych ogródków do dekoracji ołtarzy eucharystycznych. Można je ofiarować w środę po każdej Mszy św.

 

 1. Msza św. w czwartek z procesją w Starym Żaganiu o godz. 08.30, w Kolonii Laski o godz. 10.30.

 

 1. Od piątku nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30. Przed nabożeństwem w pierwszy piątek ofiara do puszek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W czasie Oktawy Bożego Ciała – nabożeństwa czerwcowe z procesją wokół świątyni. Bardzo prosimy dzieci I-komunijne o sypanie kwiatków w czasie tych procesji.

 

 1. Chorych odwiedzi ks. proboszcz w piątek, ks. Jędrzej i ks. Paweł – w drugą sobotę miesiąca.

 

 1. W piątek z racji Oktawy zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.

 

 1. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30.

 

 1. Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa zapraszają w Niedzielę o 12.30 na Mszę św. dziękczynna w kościele Wniebowzięcia NMP z okazji XV rocznicy kanonizacji założycielki św. Marii de Mattias.

 

 1. Od 5.06. zapraszamy na II edycję Festiwalu „Nasz Telemann”. Koncerty w naszym kościele – 5.06.’ (wtorek) o godz. 19.00 oraz 7.06. (czwartek) o godz. 20.30.

 

 1. Przypominamy o święcie odpustu parafialnego w Niedzielę – 10 czerwca o godz. 12.15. Po Mszy św. krótki spektakl dziecięcy o św. Rochu i zwierzętach w niebie oraz wspólny obiad przed Domem Katechetycznym. Zachęcamy do składania prac w naszych konkursach. Prosimy o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku oraz ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie wymiana systemu grzewczego w kościele – prosimy o kontakt z księżmi lub zakrystianką.

 

 1. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za wszelką pomoc okazywaną podczas organizowania w ostatnim czasie uroczystości kościelnych i parafialnych. Różom Różańcowym dziękujemy za sprzątanie kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz