Niedziela – Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Jutro – św. Szczepana pierwszego męczennika – porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. We wtorek święto – Jana Ewangelisty. W czasie Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wina. Po Eucharystii około 18.45 zapraszamy na wieczór kolęd z Zespołem Górali Czadeckich „Jodełki”.

 

 1. W środę święto Młodzianków męczenników. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek święto Świętej Rodziny – patronalne święto Rodzin Katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków.

 

 1. W sobotę w ostatnim dniu roku, we wspomnienie św. Sylwestra papieża o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne z podsumowaniem minionego roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00.

 

 1. W następną Niedzielę, w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku Niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Wizytę duszpasterską – „Kolędę” zaczniemy 2 stycznia 2016 r. Plan kolędy zamieszczony będzie w gablocie i na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku początek kolędy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 11.00, a w niedzielę i w uroczystości o godz. 15.00. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie te rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i odwiedzin swoich duszpasterzy. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań.

 

 1. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w soboty od godz. 09.00 do 10.30.

 

 1. W czasie kolędy nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.

 

 1. Spotkania opłatkowe – Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne oraz Apostolstwo Dusz Czyścowych – 27 grudnia, chór „Magnificat” – 28 grudnia, Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa i Caritas – 29 grudnia, Rada Parafialna Duszpasterska i Ekonomiczna – 6 stycznia . Wszystkie spotkania odbywać się będą po Mszach św. wieczornych. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tych spotkań.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszej świątyni i kościołów filialnych do świąt Bożego Narodzenia przez ich posprzątanie, dekoracje bożonarodzeniowe, przywiezienie choinek, wystrój kwiatami oraz liturgiczną oprawę.

 

 1. Życzymy wszystkim Parafianom pokoju i radości Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p. Arkadiusz Buczniewski, Alicja Grabowska i Tadeusz Żuk – wieloletni oddany Kościołowi zakrystianin w St. Żaganiu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz