Niedziela Zesłania Duch Świętego – 04.06.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. Tydzień temu obchodziliśmy uroczystość odpustu parafialnego. Dziękujemy za udział w tym spotkaniu i za pomoc wielu parafian w organizacji. Dziękujemy Radzie Parafialnej, chórowi „Magnificat” z p. E. Bajonem, zespołowi „Caritas” z p. B. Świrad, Różom Różańcowym, p. zakrystiance M. Jóźwiak, nadzwyczajnym szafarzom, scholi dziecięcej, paniom i panom, którzy zadbali o przygotowanie i wydawanie posiłków oraz wszystkim życzliwie pomagającym. Na wymianę dachu w domu katechetycznym zebraliśmy ponad 5 tys. zł. Dziękujemy za ofiarność, obecność i wszelką pomoc.

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.15 uroczystą mszę św. z prymicyjnym błogosławieństwem odprawi ks. M. Wysakowski, który odbywał zimową praktykę w naszej parafii.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego zaczerpnięte z tradycji bizantyjskiej, które poprowadzi schola młodzieżowa.

 

 1. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00 – z udziałem prezbiterów z roku święceń ks. proboszcza.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna ks. Jędrzeja.

 

 1. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie nadzwyczajnych szafarzy.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy Żagania i o powołania kapłańskie z naszej parafii.

 

 1. W Sb chorych odwiedzą ks. Jędrzej i ks. Paweł. A o godz. 13.00 – uroczystość I Komunii św. dla ostatniej gr. dzieci.

 

 1. W przyszłą Niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W K. Laski w środy a w St. Żaganiu w czwartki przed Mszą św.

 

 1. 13 czerwca spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.

 

 1. 15 czerwca – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową. W procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z kościoła wojskowego. Serdecznie prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji, która w tym roku przebiegać będzie ulicami: Sosnową, Konopnickiej i Piastowską. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w Starym Żaganiu o godz. 08.30.

 

 1. W Niedzielę – 18 czerwca uroczystość MB Rokitniańskiej – zachęcamy do udziału we Mszy św. w Rokitnie o godz. 12.00. W naszym kościele kazania głosić będzie o. Robert Jurzysta misjonarz z Afryki.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej, a w przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W ostatni piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebrano 300 zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w na rzecz parafii. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o piękno naszej świątyni.

 

 1. Życzymy zwłaszcza dzisiaj darów Ducha Świętego i dobrej Niedzieli.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz