Niedziela Zesłania Duch Świętego – 20.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. Dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 10.00 i 12.30 uroczystość I Komunii św. Do piątku – dzieci przeżywać będą tzw. Biały Tydzień – uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin. Z racji tej uroczystości rodzice ofiarowali kościołowi nowe chodniki, dywan w prezbiterium oraz cztery ornaty.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego, które poprowadzi młodzież.

 

 1. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna Jędrzeja: Czy Kościół jest potrzebny do zbawienia?

 

 1. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie nadzwyczajnych szafarzy.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy Żagania i o powołania kapłańskie.

 

 1. W sobotę w Zielonej Górze święcenia prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji zwłaszcza dk. Marcina Krzyżanowskiego, który odprawi Msze św. prymicyjną w naszym kościele w Niedzielę – 10 czerwca – o godz. 12.15.

 

 1. W przyszłą Niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie tablicy upamiętniającej ss. Boromeuszki pracujące przed wojną w Żaganiu i spoczywające na naszym cmentarzu. Z tej okazji ss. Boromeuszki będą dzieliły się świadectwem wiary na każdej Mszy św.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dla dwóch grup, VII kl. szkoły podst. i II kl. gimnazjum, w niedzielę 27. 05.  Rozpoczęcie wspólną Mszą św. O godz. 18.00.

 

 1. 31 maja – uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z naszego kościoła do Kościoła Garnizonowego. Prosimy o udekorowanie – jako znak wiary – domów na trasie procesji przy ulicach: Piastowska, Konopnickiej i Sosnowa. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w Starym Żaganiu o godz. 08.30.

 

 1. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Niedzielę – 10 czerwca o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym pt.:„Boży Grób – okiem fotoreportera” i plastycznym pt: „Jak wyglądał gościnny dom św. Elżbiety?”. Prace prosimy składać w zakrystii oraz u katechetów do 7 czerwca. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. Prosimy też o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc np. w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie wymiana systemu grzewczego w kościele – prosimy o kontakt z księżmi lub zakrystianką.

 

 1. Zakupiliśmy na potrzeby uroczystości parafialnych nowoczesny przenośny system nagłośnienia firmy Rduch.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w na rzecz parafii i za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy zwłaszcza dzisiaj darów Ducha Świętego i dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Irena Puczek i Helena Chłopek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz