Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Zmartwychwstania. Święta Wielkanocne odsłaniają tajemnicę Bożej Miłości. Dlatego pragniemy życzyć wszystkim wiary w Miłość, która daje siły i radość życia. Dziękujmy za wspólną modlitwę w Wielkim Poście i w Wielkim Tygodniu. Dziękujemy za godne przygotowanie kościoła i pięknej liturgii: Wspólnotom Róż Różańcowych, Zespołowi Caritas, panu organiście E. Bajonowi, chórowi „Magnificat”, scholi oazowej, szafarzom Komunii św., zakrystiance, Służbie Liturgicznej i wszystkim ludziom dobrej woli. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy do naszego pustego Grobu Bożego, który jest pierwszym świadkiem Zmartwychwstania.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiara – na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.

 

 1. Święta Wielkanocne kończy Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia – czas troski o gesty miłosierne wobec bliźnich. Z tej racji ofiara do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W piątek ofiara do puszek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W poniedziałek 9.04 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Chcemy dziękować za dar naszego życia, ale także troszczyć się o każde zagrożone życie, zwłaszcza przez grzechy aborcji, eutanazji i braku szacunku do ludzkiego stworzenia. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 18.00 zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Księga Adopcji Duchowej będzie wyłożona na ołtarzu bocznym.

 

 1. W sobotę 14.04 – odbędzie się II Wielkanocny Rajd Rowerowy z Brzeźnicy do naszego Bożego Grobu. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału. Wspólny wyjazd z Brzeźnicy o godz. 11.00 spod kościoła św. Marii Magdaleny, gdzie otrzymamy pamiątkowe koszulki. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest posiłek oraz Msza św. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W niedzielę, 22.04, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dn. 08.04 o godz. 19.00.

 

 1. 26 kwietnia o godz. 18.00 podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp P. Socha udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 klas gimnazjum. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do przyjęcia tego sakramentu.

 

 1. 3 maja – uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski w Starym Żaganiu, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.

 

 1. W Niedzielę 6 maja – planujemy Pielgrzymkę Przyjaciół Paradyża. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

 

 1. Życzymy Radości Paschalnej i rodzinnego ciepła w świętowaniu Wielkanocy.

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz