Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Zmartwychwstania. Święta Wielkanocne odsłaniają tajemnicę Bożej Miłości, ponieważ to nie cierpienie, ale miłość zbawia. Dlatego pragniemy życzyć wszystkim wiary w Miłość, która każdego dnia daje nowe siły i radość życia. Dziękujmy za wspólną modlitwę w Wielkim Poście i w Triduum Paschalnym. Wdzięczni jesteśmy za godne przygotowanie świątyni i pięknej liturgii: Wspólnotom Róż Różańcowych, Zespołowi Caritas, panu organiście E. Bajonowi, chórowi „Magnificat”, scholi oazowej, szafarzom Komunii św., zakrystiance, całej Służbie Liturgicznej i wszystkim ludziom dobrej woli.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiara przeznaczona będzie na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje nas post.

 

 1. Święta Wielkanocne kończy Niedziela Bożego Miłosierdzia, która inauguruje Tydzień Miłosierdzia – czas szczególnej troski o modlitwę i gesty miłosierne wobec naszych bliźnich. Z tej racji ofiara zbierana do puszek przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie w kościele parafialnym oraz w Kolonii Laski i Starym Żaganiu wg tradycyjnego porządku.

 

 1. 27 kwietnia w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Adam Dyczkowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 klas gimnazjum. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

 1. W środę 3 maja zapraszamy na uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski do Starego Żagania, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po wspólnej modlitwie i procesji eucharystycznej mieszkańcy zapraszają na poczęstunek.

 

 1. W Niedzielę 7 maja planujemy doroczną Pielgrzymkę Przyjaciół Paradyża. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

 

 1. W sobotę 13 maja, w dzień rocznicy Objawień Fatimskich, odbędzie się Wielkanocny Rajd Rowerowy z Zielonej Góry i Brzeźnicy do naszego pustego Bożego Grobu. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnego przejazdu z Brzeźnicy, spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest posiłek oraz Msza św. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przyjmą w naszej parafii sakrament Komunii św. – 14 maja w Kolonii Laski i 21 maja w kościele parafialnym.

 

 1. Życzymy Radości Paschalnej i rodzinnego ciepła w świętowaniu Wielkanocy.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Helena Socha, Zbigniew Stebecki, Franciszka Olszówka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz