I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Rozpoczynamy Adwent – oczekiwanie na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Mszę św. w piątki o godz. 18.00.
 3. Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe. Dziękujemy za modlitwę i za złożone ofiary. Każdego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnot Przyjaciół Paradyża, Matki Bożej Pielgrzymującej, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Żywego Różańca.
 5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy – w blasku świec wyśpiewamy wschodni hymn ku chwale Matki Chrystusa.
 6. Rekolekcje adwentowe zaczniemy w sobotę 9 grudnia, pod przewodnictwem Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej – O. Ryszarda Kuczera. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji przed Mszą św.  o godz. 9.00, 17.00 i 18.30.
 7. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na wigilijny stół, oraz wigilijne opłatki.
 8. PZC zaprasza do włączenia się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej: Rodzina – Rodzinie. W przyszłą niedzielę zostaną przygotowane kartki i każdy chętny będzie mógł anonimowo przygotować świąteczną paczkę. Różne kolory kartek będą odpowiadały wielkości rodziny, dla której przygotujemy prezent, tzn. – czy zechcemy obdarować jedną osobę, lub rodzinę dwu-, trzy-, pięcio-, czy siedmioosobową. Gorąco zapraszamy do wielkoduszności, pomocy i sprawienia radości najuboższym z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Zapraszamy do udziału w inicjatywie Benedyktynów z Jerozolimy –  W tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem. Szczegóły w ulotkach przy wejściu do kościoła.
 10. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – odbędzie się po raz kolejny w zmienionej formule. Z konieczności, ponieważ w parafii posługuje dwóch księży, odwiedzimy tych parafian, którzy poinformują nas o chęci przyjęcia kolędy, żebyśmy mogli przygotować rozsądny plan odwiedzin. Zaproszenia do wypełnienia będzie można zabrać przy ołtarzu bocznym od przyszłej niedzieli. Z góry przepraszamy wiernych dla których taka forma wydaje się niezrozumiała.
 11. Dzisiaj zbiórka do puszek na spłatę należności za remont w domu katechetycznym
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Serdeczne podziękowania za troskę o czystość w naszym kościele i przygotowanie dekoracji adwentowej.
 13. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Leopold Tworzydło, Emilia Pinkawa, Helena Dziedzic i Barbara Trojniar. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz