I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Rozpoczynamy Adwent – oczekiwanie na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Mszę św. w piątki o godz. 18.00. Roraty w kościołach filialnych – w środę o godz. 16.30.
 3. Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe. Dziękujemy za modlitwę i za złożone ofiary. Od poniedziałku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 4. We środę święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. Wieczornej spotkanie formacyjne wspólnot Przyjaciół Paradyża, Matki Bożej Pielgrzymującej, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Żywego Różańca.
 6. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 7. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę 3 grudnia, pod przewodnictwem ks. Bogdana Konarzewskiego. Msze św. w dni powszednie z naukami o godz.: 9.00, 17.00 i 18.30. Sakramentem pojednania służymy we wszystkie dni rekolekcji, z wyjątkiem niedzieli.
 8. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na wigilijny stół, a od przyszłej niedzieli wigilijne opłatki.
 9. PZC zaprasza do włączenia się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej: Rodzina – Rodzinie. W przyszłą niedzielę zostaną przygotowane kartki i każdy chętny będzie mógł anonimowo przygotować świąteczną paczkę. Różne kolory kartek będą odpowiadały wielkości rodziny, dla której przygotujemy prezent, tzn. – czy zechcemy obdarować jedną osobę, lub rodzinę dwu-, trzy-, pięcio-, czy siedmioosobową. Gorąco zapraszamy do wielkoduszności i pomocy najuboższym z naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Termin Adwentowego Turnieju Warcabowego został przesunięty na sobotę, 17 grudnia. Chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji. Zapisy w zakrystii.
 11. Zapraszamy do udziału w inicjatywie Benedyktynów z Jerozolimy –  W tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem. Szczegóły w ulotkach przy wejściu do kościoła.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na spłatę należności za remont sanitariatów w domu katechetycznym
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Różom Różańcowym serdeczne podziękowania za troskę o czystość w naszym kościele.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alina Filar i Władysław Michałowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz