I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 20 osób, natomiast w kościołach filialnych do 10 wiernych. Bp diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
 4. Rozpoczynamy Adwent – oczekiwanie na nadejście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00. Roraty w kościołach filialnych – w środy i czwartki o godz. 16.30.
 5. Od dzisiaj do 5 grudnia w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński, rozpoczęcie w kościele po wieczornej Mszy św. Szczegółowy plan katechez w gablocie.
 6. Dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia – rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 19.00 w kancelarii parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki oraz świece na stół wigilijny w zakrystii ministranckiej.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa, w sobotę o godz. 8.30 na modlitwę różańcową, a o 20.30 na Apel Jasnogórski.
 9. Odwiedziny chorych planujemy na sobotę 19 grudnia, na prośbę osób pragnących przyjąć sakramenty.
 10. Tegoroczne rekolekcje adwentowe, w czasie pandemii koronawirusa i obowiązujących ograniczeń sanitarnych, odbędą się w uproszczonej formule, od niedzieli 6 grudnia do środy. Podczas każdej Mszy św. będzie refleksja na podstawie Słowa Bożego. Spowiedź będzie każdego dnia przed kaplicą Grobu Pańskiego prosimy o indywidualne umówienie się na sakrament pojednania.
 11. W czasie rekolekcji parafialnych młodzież w niedzielę o 17.15 i w kolejne dni o 16.30 zaprasza na Nieszpory.
 12. W tym roku musimy odwołać Adwentowy Turniej Warcabowy, oraz Kiermasz Adwentowy.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, oraz za wszystkie gesty życzliwości i pomocy. Paniom ze wspólnoty Róż Różańcowych za posprzątanie naszego kościoła.
 14. Życzymy Parafianom dobrej i błogosławionej niedzieli i Adwentu.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Jan Domowicz, Zofia Kisiel, Stanisław Czyż. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz