I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Rozpoczęty Wielki Post zaprasza nas do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem oraz do odkrywania Bożej miłości i nadziei zmartwychwstania.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas tego nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do dekoracji w Wielkim Tygodniu.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski we środy o godz. 16.00, w St. Żaganiu we czwartki o godz. 16.00.
 4. We wtorek 03.03 po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na katechezę biblijną ks. Dariusza o Eucharystii.
 5. Wspólnota Ruchu Światło – Życie zaprasza do wspólnej modlitwy podczas celebracji Słowa Bożego 13 marca po Mszy świętej wieczornej.
 6. 31 marca o godzinie 17.00 młodzież z klas 8 przyjmie w naszej parafii sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Nabożeństwo wraz z sakramentem spowiedzi dla świadków oraz kandydatów do bierzmowania będzie 30 marca o godz. 16:30.
 7. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży rozpoczniemy 16 marca. W tych dniach od 16 do 18 marca nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy 22 marca (21.03. – w kościołach filialnych) – poprowadzi je o. Eliot Marecki OFM – franciszkanin. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz rekolekcjonistów.
 8. 11 marca o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie informacyjne dla zapisanych osób przed parafialną pielgrzymką do Ziemi Świętej.
 9. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Warszawy na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd będzie organizowany w dniach od 5-7 czerwca. Po drodze odwiedzimy również Niepokalanów Zapisy w zakrystii, więcej informacji można zasięgnąć u ks. Dariusza.
 10. 28 marca o godz. 11.00 odbędzie się Wielkopostny Mini Turniej Warcabowy. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub przez internet.
 11. Parafia Wniebowzięcia NMP w Żaganiu organizuje kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 8 marca po Mszy świętej o godzinie 18, zakończenie w sobotę 14 marca wieczorną Eucharystią.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Edward Choczaj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz