I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Rozpoczęty Wielki Post zaprasza nas do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem oraz do odkrywania Bożej miłości i nadziei zmartwychwstania.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas tego nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do dekoracji w Wielkim Tygodniu.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w środy o godz. 16.00 , w St. Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.
 4. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej rozpoczniemy 25 marca – od poniedziałku do środy. W tych dniach nie będzie Mszy św. parafialnej o godz. 9.00.
 5. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Aschanafiego z Etiopii rozpoczniemy 30 marca – w sobotę w St. Żaganiu i w Kolonii Laski. Od Niedzieli 31 marca – rozpoczniemy rekolekcje w kościele parafialnym. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej – pierwsze spotkanie Szkoły Modlitwy, którą raz w miesiącu poprowadzi o. Eliot Marecki OFM – franciszkanin, ojciec duchowny klasztoru we Wschowie, misjonarz w Kazachstanie.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Oazy Dorosłych.
 8. Spotkanie z rodzicami przed I Komunią św.: w Kolonii Laski w środę o godz. 17.00; w Żaganiu w sobotę o godz. 19.00.
 9. W Niedzielę, z okazji peregrynacji obrazu św. Józefa, zapraszamy na Mszę św. odpustową i modlitwę przy cudownym obrazie do kościoła św. Józefa na Moczyniu o godz. 18.00.
 10. Spotkanie Grupy Warcabowej 20 marca w środę o godz. 17.00.
 11. Spotkanie Rady Kościoła w St. Żaganiu 21 marca w czwartek o godz. 17.00.
 12. Dla dzieci warsztaty ozdób wielkanocnych – 23 marca w sobotę o godz. 11.00.
 13. W III Niedzielę W. Postu – 24 marca – homilie będą głosić przedstawiciele Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej. Jest to wielomilionowa grupa osób, którzy przeżywają tajemnicę Nawiedzenia Matki Bożej, przyjmując jej wizerunek do swoich domów raz w miesiącu – nie po to, żeby modlić się cały dzień, lecz żeby Maryja towarzyszyła w ich codzienności. Pragniemy – zgodnie z charyzmatem nawiedzenia – zainicjować ten ruch w naszej parafii.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Jerzy Kosmala. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz