I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Rozpoczęty Wielki Post zaprasza do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem oraz do odkrywania Bożej miłości i nadziei Zmartwychwstania.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele podczas liturgii ciągle obowiązują limity uczestników.
 4. Nastąpiły zmiany godzin Mszy Świętych. W dni powszednie Msze św. są celebrowane o godz. 9.00 i 18.00. W bieżącym tygodniu Msza św. w Starym Żaganiu o godz. 16.30. W niedziele w kościele parafialnym nie ma Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy osoby, które zamówiły intencje na Msze św. o zmienionych godzinach o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym. Prosimy o wyrozumiałość.
 5. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do dekoracji w Wielkim Tygodniu.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Starym Żaganiu we środę o godz. 16.00.
 7. W Wielkim Poście nie odbędą się rekolekcje szkolne, a rekolekcje parafialne będą od 14 do 18 marca w formie pokutnych dni skupienia.
 8. Od 10 do 11 marca w naszej parafii będzie gościła Ikona Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka peregrynująca po diecezjach naszego kraju w ramach 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 9. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii ze SP nr 7, zapraszamy na spotkanie informacyjne. Z powodu limitu osób, spotkania odbędą się w grupach, poszczególnych klas. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci z klasy IIIb, a w następną z IIIc.
 10. Dzisiaj zbiórka na ogrzewanie kościoła, utrzymujące się w minionych dniach bardzo niskie temperatury, pomimo oszczędnego korzystania z pieca, spowodowały wysokie koszty.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka na cele pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
 12. Parafia Wniebowzięcia NMP w Żaganiu organizuje kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie dzisiaj 21 lutego w kaplicy św. Anny o godz. 18.45, zakończenie w sobotę 27 lutego.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Stanisław Szmulewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz